KATLAMALI  PERDE   

Bilgi için:   0538 954 55 74

 Katlamalı perdeler, farklı pek çok kumaş seçeneği ile modern mekanlarda da, klasik mekanlarda da tercih edilen, mekanizmalı perdeler arasındadır.
Katlamalı perdeler için, ipek, polyester,keten, tafta, kadife, şönil, viskon, tül gibi pek çok kumaş kullanılabilir.
Katlamalı perdelerde kumaşı korumak veya kumaşı desteklemek amacı ile astar ve muflon gibi yardımcı malzemeler de kullanılabilir,
Kullanılan bu tür malzemeler, kumaşın , dolayısıyla perdenin görüntüsünü büyük ölçüde etkiler. Bu konuda perdecinizden destek almanız önemlidir.

Katlamalı perdeler işlevsellikleri açısından tek kullanılabileceği gibi, farklı perde çeşitleri ile yapılan tasarımların içinde de kullanılabilir.

Katlamalı perdeler kademeli veya kademesiz olarak toplanabilir. Katlamalı perdelerde toplanmış yükseklik, perde boyuna ve dikiş şekline göre 30 cm. ile 45 cm. arasında değişir.

Toplanmış yükseklik, tavan ve açılan kanat arasındaki mesafenin az olduğu mekanlarda özellikle dikkate alınmalıdır. Katlamalı perdelerde kullanılan ara çubuklar, uygulamanın yapılacağı mekanın özelliklerine ve kullanıcının tercihine göre, katlamalı perdede önden veya arakadan kullanılabilirler. Katlamalı perdede alt etek, sadece perdenin düzgün durmasını sağlayan lama çubuğunun geçtiği kanal ile bitebileceği gibi, farklı etek kesimleri ile de bitebilir.

Isteğe göre, katlamalı perde eteğine uygulanan farklı etek kesimleri, perdenin hareketlilik kazanmasını sağlar. Katlamalı perdelerde kullanılan kumaşların temizliği, seçilen kumaş cinsine ve kullanılan yardımcı malzemelere göre farklılık gösterir.

Zebra Perde  Stor Perde Korniş Takılır Perde Takılır

KATLAMALI  PERDE leriniz  Sökülür vede  Takılır